Tesco - upadłość

Awatar użytkownika
Jacek.Budowlany
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:22 am

Tesco - upadłość

pn gru 09, 2019 1:16 pm

Czytaliście, że Tesco usuwa się z całej Europy? A jeszcze kilka lat temu wydawałoby się, że dyskonty nie mają szans realnie zagrozić hipermarketom multibrandowym (wiecie, że nie są to tylko produkty właściciela sieci handlowej, czyli ma się dostęp do szerszego portfolio produktów), a jednak. No trochę lipa, bo ja nie przepadam za robieniem zakupów w tych samych sklepach, w w Lidlu.

https://www.banki24.com.pl/kto-skorzyst ... cji-tesco/

Tesco niedawno podjęło decyzję o zmianie strategii biznesowej. Skutkiem podjętych działań jest rezygnacja z wielkopowierzchniowych sklepów na rzecz mniejszych obiektów i dyskontów. Opuszczone powierzchnie po hipermarketach chętnie są przejmowane przez sklepy z branży budowlanej.
Ciekawe, co będzie dalej, bo IMO wszystkich powierzchni przecież i tak nie upłynnią przed zawinięciem manetek.

Awatar użytkownika
Marko_Biznesowy
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:36 am

Re: Tesco - upadłość

pn gru 09, 2019 1:18 pm

Nie ma co się dziwić - Tesco wynajmowało tak potężne powierzchnie użytkowe, że nie byli w stanie tego opłacać. Ja jeszcze pamiętam, jak Tesco w Koszalinie było całodobowe; z czasem, po kilku latach przestało być całodobowe, a ostatnio to nawet ograniczyli przestrzeń o połowę (podzielili sklep zwykłą dyktą i zadowoleni). Ja tam płakał za nimi nie będę - produktów wcale takich dobrych znów nie mieli.

no avatar
Bodo.Domino
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:39 am

Re: Tesco - upadłość

pn gru 09, 2019 1:33 pm

Problem to jest taki, że kasa cały czas kręci się wokół tych samych podmiotów i nie jest uwalniany gospodarczo. Małych sklepów już w zasadzie nie ma, dyskonty przejmują coraz większy kawałek tortu i minie jeszcze 5-10 lat i jeśli rolnik będzie chciał sprzedać kapustę, to albo zgodzi się na warunki Lidla, albo nie. I efekt jest taki, że Polak kupuje w sklepie kontrolowanym przez spółkę niemiecką i zarazem - z drugiej strony, wydaje w niej swoje ciężko zarobione pieniądze. Trzeba byłoby odbudować polską gospodarkę od nowa, bo tak jak teraz, to my długo nie pociągniemy. Tesco mi nie szkoda, ale samo zjawisko jest bardziej niż smutne. Im mniej firm, które dzielą ten sam rynek, tym gorzej rzecz jasna dla konsumenta. Szkoda słów.

Awatar użytkownika
Piszczek.Mo
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:31 am

Re: Tesco - upadłość

pn gru 09, 2019 1:34 pm

Smutne zjawisko, i gdzie ja teraz będę robiła zakupy? Eh.

Awatar użytkownika
Piotrek72
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:26 am
Kontakt:

Re: Tesco - upadłość

pn gru 09, 2019 1:37 pm

Zgadza się, samego Tesco może i nie szkoda, ale dowodzi to tylko tego, że dyskonty przejmują coraz większą część rynku i lepiej nie będzie. Oglądałem ostatnio jakiś dokument, w którym to polscy rolnicy pokazywali, jak wygląda handel np. kapustą w naszym kraju. Rolnik, który produkuje powiedzmy to 1 tonę kapusty dziennie, ma poważny problem, bo albo zgodzi się na warunki handlowe takiego dużego odbiorcy, albo nie sprzeda tej kapusty wcale, bo nie ma sklepów/marek/brandów, które mogłyby walczyć o takiego rolnika.

Teraz to producent jest w zasadzie w roli podwykonawcy. To taki Lidl, albo Biedronka decydują o tym, ile coś będzie kosztowało, a nie osoba, który taki zasób wytwarza.
Odwiedź nasz profil na https://noble-cash.pl/ :D

no avatar
MaksM24
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:40 am

Re: Tesco - upadłość

pn gru 09, 2019 1:39 pm

Mądry Polak po szkodzie.

Awatar użytkownika
Jacek.Budowlany
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:22 am

Re: Tesco - upadłość

pn gru 09, 2019 1:40 pm

A jak ma się sprawa z Piotrem i Pawłem, słyszeliście może? Na czym stanęło? Zmieniają nazwę?

Awatar użytkownika
NIKA.S_97
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:35 am
Kontakt:

Re: Tesco - upadłość

pn gru 09, 2019 1:43 pm

Tam są jakieś grubsze tematy, bo z tego co się orientuję, to w tej chwili chyba cała grupa kapitałowa ma zapłacić jakieś dziesięć procent firmom, którym wiszą kasę? No w każdym razie coś takiego. A wydawało się, że spłacą chyba z 50%, a tutaj takie zaskoczenie. Co z samą marką, to nie wiem szczerze mówiąc, ale biorąc pod uwagę, że mają takie problemy finansowe, to nawet jak ktoś ich wykupi, to pewnie będzie musiał i tak markę zakopać, żeby ona się źle ludziom nie kojarzyła.
Znasz już finansowy magazyn? https://finansowymagazyn.pl/ :D Koniecznie zobacz najnowszy wpis!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości