Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

Awatar użytkownika
NIKA.S_97
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:35 am
Kontakt:

Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:25 am

Jak dbacie o swoje peruki? Lubie peruki i nosze je na co dzien. Mam w swojej kolekcji zarowno peruki naturalne, jak i sztuczne. Zastanawiam się, jak dbacie o swoje peruki? Może podpowiecie jakieś fajne sposoby???
Znasz już finansowy magazyn? https://finansowymagazyn.pl/ :D Koniecznie zobacz najnowszy wpis!

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:26 am

Gdybym miala ta wiedzę, która teraz mam, gdy kupilam pierwsza peruke... Moze by dłuzej mi posluzyla ;) Ja jej własciwie nie pielegnowalam, a w takie sytuacji peruka staje się podatna na kruszenie i tak było w moim przypadku. Bardzo często czesalam peruke, a to tez był blad bo to ją tylko niszczy!!

Awatar użytkownika
Piszczek.Mo
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:31 am

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:27 am

Przed umyciem włosów trzeba je delikatnie rozczesać i myć w je w letnim strumieniu. Ja do mycia peruki uzywam zwykłego szamponu do włosów farbowanych. Spłukuje i jeszcze nakładam odżywke. Osuszam delikatnie ręcznikiem, a na końcu modeluje i gotowe. Na początku wydawało mi się to bardzo skomplikowane, ale w sumie pielęgnacja wygląda podobnie jak w przypadku prawdziwych włosow, tylko na pewno trzeba być bardziej delikatnym i ostrożnym zeby nie zniszczyć peruki.

no avatar
Robson_P
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:28 am

Czesc, nie zapominajcie dziewczyny, ze mezczyzni tez nosza peruki!!!! Ja nosze od paru dobrych lat i moja pierwsza peruke zniszczylem z powodu braku wiedzy... Po umyciu suszyłem je suszarką... I to był błąd...... Peruka nie nadawała się do użytku, ale jak już kupilem kolejną to zacząłem osuszać ją delikatnie ręcznikiem, a później zostawiałem ją do samodzielnego wysuszenia i tak robie do dziś i ten sposob dziala

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:28 am

Ja zapomnialam dodac, ze po umyciu odkladam peruke na taki stojak w kształcie glowy, zeby peruka zachowała swoje ksztalty i się nie odkształcila. Dzieki temu tez latwiej jest rozczesać peruke a pozniej wymodelować. Fajny patent- polecam

Awatar użytkownika
Korcia.Ka
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:28 am

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:31 am

Zawsze po myciu uzywam odzywki, zeby peruka wygladała ładnie i swiezo. O swoja peruke dbam zupelnie tak jak dbałam o swoje wlosy – mycie szamponem, płukanie, odzywka, plukanie, rozczesywanie. Jak peruka wyschnie to ją sobie układam, modeluje i jest gotowa na następny dzien.

no avatar
Konieczny_D0
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am
Kontakt:

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:32 am

Ja również jestem przedstawicielem grona meskiego :) Mi w dbaniu o peruke pomaga zona, ona wie jakie szampony i odzywki kupic, ja się nie znam. Jak się regularnie o peruke dba i delikatnie się z nia obchodzi to naprawdę może posluzyc przez dlugi czas. Wazne zeby już na samym początku poczytac, dowiedziec się jak wyglada pielegnacja, zeby nie spisac pierwszej peruki na straty. Nie ma co samemu kombinowac, trzeba się dowiedziec z rzetelnych zrodel co i jak. Ja tez chcialem peruke wysuszyc suszarka, ale na szczescie moja zona wybila mi ten pomysl z glowy. Faceci az tak się nie znajda na pielegnacji, dobrze ze mam zone która mi pomaga. Peruka fajna sprawa, ja nie moglem się pogodzic z utrata wlosow … i w sumie zona wpadla na pomysl, zeby może sprobowac kupic peruke na probe. No i tak minelo kilka lat odkad ja nosze. Juz się do niej bardzo przyzwyczailem i traktuje ja jak swoje wlosy – jest po prostu czescia mnie. Rano pierwsze co robie to zakladam peruke, już sobie nie wyobrazam, zeby nie mieć peruki.
Ostatnio zmieniony pt cze 03, 2022 6:49 am przez Konieczny_D0, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
Robson_P
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:33 am

Oo fajnie, ze nie jestem sam w gronie kobiet. Faceci tez ludzie, tez nie mogą się pogodzic z utrata wlosow. Niestety dla niektorych osob jest to temat do zartow.... Ale nie ma się co przejmowac, wazne zeby się czlowiek czul dobrze sam ze soba.

Awatar użytkownika
Majczi_31
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:29 am

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:34 am

Jeszcze taka rada ode mnie dla Panów i Pań, żeby wybierając perukę zwrócić uwagę na gęstość włosów. Ja swoje włosy miałam bardzo cienkie, a perukę kupiłam z gęstymi, grubymi włosami i nie czułam się z tym dobrze. Po jakimś czasie zmieniłam perukę z włosami trochę rzadszymi i od razu poczułam się lepiej. No i taki podstawowy błąd z własnego doświadczenia, żeby peruki nie nosić za nisko, w sensie żeby nie zaczynała się w połowie czoła bo wygląda to bardzo nienaturalnie. Powinna być założona, tam gdzie normalnie zaczyna się linia włosów.

Awatar użytkownika
Nowa_Nowakowska
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:20 am

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:34 am

Ja myje swoją perukę co weekend, to już mój stały rytuał. Mogę sobie na spokojnie wtedy wszystko zrobić bez pośpiechu, a pośpiech w przypadku mycia peruki może jedynie zaszkodzić. Peruke zawsze myje w letniej wodzie i polewam ją strumieniem od góry do dołu, żeby włosy były ładne i proste. Delikatnie myje szamponem, a gdy spłukam nakładam odżywke. Wtedy peruka wygląda naprawdę super i trudno w ogole rozpoznać, że to peruka a nie prawdziwe włosy. Pozniej wycieram ją delikatnie ręcznikiem i już nic więcej nie robie. Zostawiam, żeby sobie schła do rana, a rano jak ją zakładam to sobie ją modeluje już na swojej głowie.

Awatar użytkownika
NIKA.S_97
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:35 am
Kontakt:

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:35 am

No to widze, ze wszyscy robimy podobnie. Fajnie, bo myslalam, ze może robie jakiś blad, a nie chciałabym zeby peruka nie nadawala się do uzytku tylko z powodu mojej niewiedzy, tym bardziej ze mam w swojej kolekcji dużo peruk, i kazda jest dla mnie „wazna” :) Ale chyba nikt wczesniej nie wspomnial, zeby nie czesac mokrej peruki jeśli ma się peruke syntetyczna, nie wiem jak w przypadku naturalnej?? Ja z przyzwyczajenia rozczesuje na sucho. Macie jakieś informacje??
Ostatnio zmieniony pt cze 03, 2022 6:51 am przez NIKA.S_97, łącznie zmieniany 1 raz.
Znasz już finansowy magazyn? https://finansowymagazyn.pl/ :D Koniecznie zobacz najnowszy wpis!

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

pt cze 03, 2022 6:36 am

Nie zaleca się rozczesywania na mokro!! JA zawsze czekam az peruka przeschnie i dopiero wtedy ja delikatnie rozczesuje.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości