Czym zajmuje się zegarmistrz?

Awatar użytkownika
Nowa_Nowakowska
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:20 am

Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:10 pm

Słuchajcie, czym się zajmuje zegarmistrz? Mam kilka zegarkow w domu do naprawy, takich na ręke i naściennych i szkoda, zeby lezaly. I tak się zastanawiam, bo nigdy u zegarmistrza nie bylam. Macie jakieś doswiadczenie z zegarmistrzem? Wymienialiscie u niego jakieś części? Drogo to wychodzi?

no avatar
Konieczny_D0
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am
Kontakt:

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:11 pm

Zegarmistrz to złota rączka, możesz pójść do niego z każdą sprawą – oczywiście związaną z zegarkiem ;) Mój tata był zegarmistrzem przez kilkadziesiąt lat i zawsze było wiadomo, że jak coś nie tak z zegarkiem, to on to zaraz rozgryzie i naprawi. Coraz mniej jest takich osób, a szkoda, bo zegarki raczej nigdy nie wyjdą z mody. Zegarmistrz wymienia baterie, szkiełka, paski, konserwuje, co tylko chcesz. Ma wszystkie części do zegarków takich na ręke, jak i naściennych – ogólem jest wiele rodzajów zegarków, ale nie będę się wymądrzał, bo aż tak się nie znam, ale jak pójdziesz do zegarmistrza to na pewno ci wszystko naprawi. Ma umiejętności, specjalistyczny sprzęt i części, więc raczej nie powinno być problemu z naprawą.

Awatar użytkownika
AdiDabczak
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:32 am

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:12 pm

kurcze ja swoj ulubiony zegarek spisalem na straty, ale cos mnie tknelo i zanioslem go zegarmistrza. CUDOTWÓRCAA!!!!!!! Zegarek smiga jak nowy. Wymienil mi baterie i pekniete szkielko, ja dodatkowo poprosilem o wymiane paska na nowy, bo stary już mial swoje lata i jestem mega zadowolony. A już chcialem kupowac nowy zegarek, a to duzy koszt, bo to dość drogi model, jednak udalo się wydac duuuuuuuuuuuuuzo mniej i mieć „nowy stary zegarek”

no avatar
Robson_P
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:16 pm

Jestem kolekcjonerem zegarków. Zawsze jak coś się dzieje, wybieram się do zegarmistrza. On wie, co i jak zrobić. Kilka razy sam próbowałem wymienić baterię i źle się to skończyło, bo porysowałem zegarek, a baterii nie wymieniłem. Zegarmistrz to zazwyczaj człowiek z duszą i o zegarkach wie wszystko. Niestety to wymierający zawód. U mnie w mieście został już tylko jeden zegarmistrz, więc korzystam z jego usług, póki jeszcze mogę.

Awatar użytkownika
Marcin_72
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:15 am

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:16 pm

Słuchajcie, przyznam się, że mam już prawie 40 lat, a dopiero kilka dni temu byłem u zegarmistrza po raz pierwszy. Syn dostał kiedyś zegarek na komunie i coś nie działało. Sam próbowałem coś zaradzić, ale nawet nie umiałem zdjąć tej pokrywki. Zaniosłem zegarek do zegarmistrza, 5 minut i gotowe! Usługa niedroga, a chociaż mam pewność, że oddaje zegarek w dobre ręce. Jak znajde czas to i wybiore się z moim zegarkiem, bo od kilku lat leży w szufladzie, a wystarczy tylko wymienić w nim baterię.

Awatar użytkownika
Korcia.Ka
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:28 am

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:18 pm

Mam to szczęście, że mój dziadek to zegarmistrz. Uwielbiam oglądać go podczas pracy. To człowiek z pasją, a o zegarkach wie dosłownie wszystko. Szkoda, że jest coraz mniej takich ludzi z pasją. W większości to osoby starsze. Ale odpowiadając na pytanie czym zajmuje się zegarmistrz to mogę śmiało powiedzieć, że nie ważne jaki kto ma problem z zegarkiem, dobry zegarmistrz będzie wiedział, co zrobić. Zna budowę zegarków, mechanizmy itd. Mieszkam w małej miejscowości i każdy wie, że jak ma problem z zegarkiem, to mój dziadek na pewno to naprawi. Koszt naprawy jest naprawdę niski, a nowy zegarek kosztuje sporo.

Awatar użytkownika
Nowa_Nowakowska
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:20 am

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:18 pm

Dzięki za informacje. Na pewno się wybiore z moimi zegarkami. Czesc ma pewnie wyladowane baterie, dwa mają zbite szkielka. Nie chce kupowac nowych zegarkow, lubie te co mam, tylko nie uzywam bo nie dzialaja, a z tego co mowicie wystarczy jedna wizyta u zegarmistrza i po problemie.
Ostatnio zmieniony pn maja 23, 2022 12:26 pm przez Nowa_Nowakowska, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
Konieczny_D0
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am
Kontakt:

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:20 pm

Dokładnie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, z majstersztyku zegarmistrzów, a jak coś się dzieje z zegarkiem to wolą kupić nowy, niż naprawić stary... To bezsensowne wydawanie pieniędzy.
Ostatnio zmieniony pn maja 23, 2022 12:27 pm przez Konieczny_D0, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Korcia.Ka
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:28 am

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:20 pm

Dokładnie! Osoby, które mają w rodzinie zegarmistrza, wiedzą, że to złote rączki. Ja swój zegarek nosze hmmm dobre 15 lat? Dostałam go właśnie od dziadka mojego i za każdym razem jak coś się z nim dzieje, zanosze go do dziadka, kilka minut i zegarek działa jak nowy. Nie chce kupować nowego zegarka, bo ten który mam to dla mnie przede wszystkim piękna pamiątka. A wiecie ile osób ma takie stare zegarki w swoich domach? Np po babciach, dziadkach itd.? I później przynoszą taki zegarek do zegarmistrza, on im daje drugie życie, a radość klientów jest nieoceniona!

no avatar
MocnyP_21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:34 am
Kontakt:

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:21 pm

witam,fajna dyskusja – chyba w koncu zabiore się za to, co odkladalem przez kilka dobrych lat. W szufladzie schowany mam zegarek po dziadku, jest naprawdę fantastyczny, ale myslalem, ze już nie do uzytku. Zaniose go do zegarmistrza i z tego co mowicie – na pewno cos na to zaradzi, choc to naprawdę stary zegarek.
Ostatnio zmieniony pn maja 23, 2022 12:55 pm przez MocnyP_21, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marko_Biznesowy
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:36 am

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:22 pm

Dzieciaki moje wszystkie na komunie podostawały zegarki i co kilka lat trzeba wymienić baterię. Do zegarmistrza chodze regularnie bo to w moim zegarku trzeba wymienić baterie, to w zony, to cos z zegarkami dzieciaków. Powiem wam, ze z czym bym do zegarmistrza nie poszedl, to zawsze nie było problemu z naprawa czy wymiana czesci. Moj zegarmistrz jest już wiekowy, ale naprawdę zna się facet na rzeczy i widac, ze lubi to co robi. Szacun! Szkoda, że takich zawodow rzemieślniczych jest już coraz mniej.
Ostatnio zmieniony pn maja 23, 2022 12:32 pm przez Marko_Biznesowy, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
Robson_P
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Czym zajmuje się zegarmistrz?

pn maja 23, 2022 12:22 pm

To prawda. Uwielbiam to, że zegarmistrz z każdym zegarkiem obnosi się z wielką delikatnością i szacunkiem. Dla mnie, jako dla kolekcjonera wielu naprawdę drogich zegarków, to bardzo ważne, by oddać zegarek w dobre ręce. Uwielbiam zegarki i nie wyobrażam sobie wyjścia do pracy bez zegarka na ręku. A wiadomo, że każdy zegarek, niezależnie od ceny, prędzej czy później będzie musiał zostać zaniesiony do zegarmistrza.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości