Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

Awatar użytkownika
Igus_28
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 6:12 am

Heeej wszystkim! Powiem krótko - potrzebuję pomocy i dobrych rad doświadczonych remontowiczów! Niedawno razem z mężem W KOŃCU kupiliśmy nasze własne cztery kąty. To ile na to czekałam i jak długo o tym marzyłam - chyba wie o tym każdy młody dorosły :D No i w końcu jest. Tylko wiadomo - realia są, jakie są no i nie było to mieszkanie z 2021 roku, wykończone na błysk. Starsze budownictwo, starszy wystrój, skrzypiący parkiet no i wizja generalnego remontu. Nie zniechęciło nas to, w żadnym razie! Może trochę przerażają mnie koszty, bo pieniądze rozchodzą nam się w niewyobrażalnym tempie, ale satysfakcja to wszystko wynagradza. Tak więc w kwestii remontu praktycznie wszystko jest już zrobione - odnowione ściany, podłogi, instalacje itd... Ekipy remontowe wychodzą nam z mieszkania, więc pora przejść do tego, na co tak długo czekałam... do urządzania! :D I stąd moje pytanie na forum. Chciałabym zaczerpnąć inspiracji od doświadczonych w tym temacie. Zależy mi na pewno na tym, aby mieszkanie było bardzo przytulne, ale i funkcjonalne. Jakie macie rady? Czym zająć się na początku, co wybrać, żeby później nie żałować? Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
NIKA.S_97
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:35 am
Kontakt:

Re: Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 6:20 am

Oho kochana, no to nieźle się wpakowałaś haha :D urządzanie mieszkania to raj i katorga w jednym :lol: Pamiętam swoje pierwsze mieszkania i to ile się umęczyłam, żeby wszystko miało jakikolwiek ręce i nogi, a i tak wyszło średniawo. No ale może Ty masz lepszy zmysł do wystroju, mi odrobinkę go zabrało hahaha :roll: :lol:
Znasz już finansowy magazyn? https://finansowymagazyn.pl/ :D Koniecznie zobacz najnowszy wpis!

no avatar
Bodo.Domino
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:39 am

Re: Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 6:36 am

NIKA.S_97 pisze:
pn wrz 20, 2021 6:20 am
Oho kochana, no to nieźle się wpakowałaś haha :D urządzanie mieszkania to raj i katorga w jednym :lol: Pamiętam swoje pierwsze mieszkania i to ile się umęczyłam, żeby wszystko miało jakikolwiek ręce i nogi, a i tak wyszło średniawo. No ale może Ty masz lepszy zmysł do wystroju, mi odrobinkę go zabrało hahaha :roll: :lol:
Ej, co straszysz dziewczyne! :lol: :mrgreen: widzę, że potrzeba w tym wątku silnej, męskiej ręki. Tak więc moje drogie Panie... To Wasze mieszkanie, Wy macie czuć się w nim dobrze :) To jest priorytet, dlatego ważne, żeby iść za głosem serca hah :D tak, tak, romantyczna dusza ze mnie :P :P ogólnie warto też skonsultować się z jakimś architektem, tylko że wiadomo, to dodatkowa kasa... jeśli nie, to polecam różne typu katalogi czy stronki internetowe jako inspiracje - to naprawdę świetnie zdaje egzamin, a później tylko chodzisz po sklepach i szukasz tego, co pasuje do obrazka i Twojej wizji :D

Awatar użytkownika
Igus_28
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 8:21 am

Przeglądam, oj przeglądam katalogi i strony od lat :p bardziej chodzi mi o konkretne polecenia - na czym można ewentualnie przyoszczędzić, a na co nie warto żałować pieniędzy. Wiadomo, że wiele rzeczy wychodzi z czasem, a ja wolałabym uczyć się na cudzych błędach, zamiast na własnych hahaha XD

Awatar użytkownika
NIKA.S_97
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:35 am
Kontakt:

Re: Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 8:26 am

a Co chciałabyś urządzać jako pierwsze? Jakieś konkrety, bo tak to można wymieniać i wymieniać :D :geek:
Znasz już finansowy magazyn? https://finansowymagazyn.pl/ :D Koniecznie zobacz najnowszy wpis!

Awatar użytkownika
Igus_28
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 8:35 am

Marzy mi się piękna, klimatyczna sypialnia... to takie miejsce, które chciałabym mieć dopracowane do maksimum. Odpoczynek ważna rzecz. myślałam o duuuużym łóżku pośrodku pokoju, lampeczkach po bokach, wbudowanej szafie i... komodzie naprzeciwko łóżka? chciałabym tak pięknie ją zaaranżować, wiecie, biżuteria, perfumy, świeczki... takie coś mi się marzy, więc raczej powinien to być porządny mebel, skoro będzie centrum dekoracji salonu. Polecacie cokolwiek? :idea:

Awatar użytkownika
Piotrek72
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:26 am
Kontakt:

Re: Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 8:55 am

Hmm jeżeli chodzi o komody, to chyba akurat mogę się wypowiedzieć, bo sam wiem, że znalezienie porządnej nie jest wcale takie proste - dużo teraz badziewia na rynku i nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej. Ja mam swoją drewnianą komodę z Domowanie. No jakość jest naprawdę kozacka, nic mi się nie psuje, nie odkleja, nie przeciera, a komoda jest stale w użytku. Warto inwestować w meble, które latami wyglądają jak nowe - docelowo mniejsze koszty, niż wymienianie zepsutych mebli co rok, czy dwa. 8-)
Odwiedź nasz profil na https://noble-cash.pl/ :D

Awatar użytkownika
Igus_28
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 9:03 am

Piotrek72 pisze:
pn wrz 20, 2021 8:55 am
Hmm jeżeli chodzi o komody, to chyba akurat mogę się wypowiedzieć, bo sam wiem, że znalezienie porządnej nie jest wcale takie proste - dużo teraz badziewia na rynku i nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej. Ja mam swoją drewnianą komodę z Domowanie. No jakość jest naprawdę kozacka, nic mi się nie psuje, nie odkleja, nie przeciera, a komoda jest stale w użytku. Warto inwestować w meble, które latami wyglądają jak nowe - docelowo mniejsze koszty, niż wymienianie zepsutych mebli co rok, czy dwa. 8-)
OOOOO dzięki, na pewno sprawdzę. Nie słyszałam o nich, a zawsze to lepiej jednak celować coś sprawdzonego z polecenia. A powiedzcie tak z troche innej beczki.. wieszacie jeszcze firanki w oknach, czy raczej stawiacie na inne rozwiązania? Nie wiem sama, czy to nie zrobi takiego babcinego klimatu, a tego bym nie chciała.

Awatar użytkownika
NIKA.S_97
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:35 am
Kontakt:

Re: Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 9:05 am

Hm wiesz co, ja osobiście nie mam firanek w domu - mam takie roletki plisowane i one w zupełności mi wystarczają, chociaż... czasami mam wrażenie, że przytulniej byłoby jednak, gdyby w tym oknie wisiała jakaś firanka, tylko jaka? też nie chce osiągnąć "babcinego efektu" a każda firanka właśnie tak mi się kojarzy. Odwlekam te decyzję już od kilku lat :lol: :lol:
Znasz już finansowy magazyn? https://finansowymagazyn.pl/ :D Koniecznie zobacz najnowszy wpis!

Awatar użytkownika
Marko_Biznesowy
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:36 am

Re: Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 9:07 am

Moja żona mówi, że dom bez firan jest jak hotel :D ja nie wchodzę jej w drogę w tej kwestii - jest przytulnie, także nie przeszkadzają mi te firany, ale jakby ich nie było, to też bym nie rozpaczał :D kwestia estetyki

Awatar użytkownika
Igus_28
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jak urządzić mieszkanie? Potrzebuje rad!

pn wrz 20, 2021 9:10 am

Marko_Biznesowy pisze:
pn wrz 20, 2021 9:07 am
Moja żona mówi, że dom bez firan jest jak hotel :D ja nie wchodzę jej w drogę w tej kwestii - jest przytulnie, także nie przeszkadzają mi te firany, ale jakby ich nie było, to też bym nie rozpaczał :D kwestia estetyki
No właśnie moja mama mówi to samo i sama nie wiem... może po prostu firanki w salonie, żeby nikt się nie doczepił, a reszta domu roletki :D wypróbuję je w jednym pokoju i zobaczę, jak będę się z nimi czuła. Szkoda też na marne montować w ścianach karnisze, jeśli mają później wisieć nieużywane.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości