O co chodzi z krypto walutami?

Awatar użytkownika
Jacek.Budowlany
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:22 am

O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:07 am

Powiedzcie mi jak dobrze zacząć przygodę z kryptowalutami? Próbowałem coś jakiś czas temu, jednak bez spektakularnych sukcesów. Chyba robiłem to z poziomu Revoulta

Awatar użytkownika
Baran.Kacper70
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:37 am
Kontakt:

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:07 am

nieeee, to co próbowałeś to ledwo co miało coś wspólnego z inwestycją w kryptowaluty. Za pomocą Revoulta tylko wirtualnie w nie inwestujesz. Po zakupie przecież nie jesteś w stanie z nimi nic zrobić. Jest to zwykłe inwestowanie w krypto Twoimi pieniędzmi, a największy zysk ma faktycznie same Revolut.
Dowiedz się więcej o finansach osobistych. Odwiedź mój portal finansowy: https://moje-finanse.pl/ Zapraszam! :mrgreen:

no avatar
Bodo.Domino
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:39 am

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:08 am

To jest dobre narzędzie do stawiania swoich pierwszych kroków podczas inwestowania w krypto. Nic nie musisz praktycznie robić tylko kupić interesujące Cię krypto. Bitcoiny, Dogcoiny, co tylko dusza sobie zamarzy. Jednak faktycznie, jeśli chcesz inwestować, szczególnie na mikro wahaniach to zdecydowanie powinieneś pomyśleć o założenia portfela kryptowalutowego.

Awatar użytkownika
Korcia.Ka
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:28 am

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:08 am

musisz założyć konto na jednej z giełd, to jedyna słuszna droga. Cała reszta to tylko zwyczajny żart, który kroi Cię na kasę. Banki i inne Revoulty nie nadają się do inwestowania krótkoterminowego. Niestety musisz włożyć troszkę energii i zaangażowania. Poczytaj trochę w necie. Jest milion artykułów na temat rozpoczęcia przygody z inwestycją w krypto.

Awatar użytkownika
Kowan.21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:21 am

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:09 am

Kryptowaluty pomimo że wywodzą się z dark webu, to już coraz mniej giełd, na których założysz je anonimowo. Konieczna weryfikacja nowego konta, często odziera nas z resztek anonimowości. Pocieszę Cię jednak, ponieważ wciąż istnieją sposoby na pełną (chyba) anonimowość. Poszukaj w Googlach, czy lepiej darkwebie jak założyć w pełni anonimowy portfel do krypto.

no avatar
Bodo.Domino
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:39 am

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:09 am

Najlepszym, ale też zaawansowanym sposobem jest jest korzystanie z bota, który będzie inwestował w daną walutę. Nie jest to oczywiście zabawa dla nowicjuszy i ludzi zupełnie niezorientowanych choćby odrobinę w temacie informatyki.

Awatar użytkownika
Kowan.21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:21 am

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:10 am

Dobrze mówisz! Można postawić bota na jakimś hostingu. Ja ostatnio rozmawiałem jedną firmą zajmująca się tworzeniem stron internetowych czy nie mogliby mi postawić VPS’a i na nim uruchomić bota do kryptowalut

Awatar użytkownika
Jacek.Budowlany
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:22 am

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:13 am

Trochę dużo informacji, jak na sam początek. Trochę nawet nie wiem o co pytać, ponieważ każda odpowiedź to jakaś czarna magia. A czy jesteście w stanie doradzić jakiś fajny serwis w którym mógłbym dokształcić się w tym temacie? Może jakiegoś pdf’a podlinkujecie?

Awatar użytkownika
Korcia.Ka
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:28 am

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:14 am

Jacku – informacji w necie jest całe mnóstwo, na pierwszej stronie pod zapytaniem jak inwestować w Bitcoin, będziesz miał milion wyników. Wystarczy poświęcić chwilę czasu, poczytać, pooglądać poradniki na YouTubie. Tylko czas i chęci. Na początek nie jest istotny jakiś najlepszy kanał na YT. Oglądaj, poznaj teorię z wiki i oglądaj dalej. Na różnych portalach są symulatory inwestycyjne. Sprawdź na ile sobie będziesz radził w tym temacie, zanim zainwestujesz faktyczne pieniądze.
Pamiętaj, że giełda kryptowalut, to bardzo niedojrzały rynek i reaguje zupełnie w inny sposób, niż ma to miejsce w przypadku giełdy papierów wartościowych.

Awatar użytkownika
Baran.Kacper70
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:37 am
Kontakt:

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:23 am

Co do kryptobota, to istnieją gotowe rozwiązania, których używasz z dedykowanych stron, ale nie jestem przekonany, na ile one są godne zaufania. Nie mając dostępu do kodu nie wiesz co się dzieje z Twoimi pieniędzmi. Zdecydowanie jeśli jakiś automat zarządzający Twoimi finansami, to z wiarygodnego źródła, wyedytowany przez osobę godną zaufania. Nie wyobrażam sobie, aby podpiąć większej sumy pieniędzy pod coś, do czego nie mam pełnego dostępu, kontroli.
Dowiedz się więcej o finansach osobistych. Odwiedź mój portal finansowy: https://moje-finanse.pl/ Zapraszam! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kowan.21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:21 am

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:29 am

Dlatego założenie wirtualnego serwera, który będzie cały czas reagował na wahania na giełdzie, może być świetnym pomysłem. Istnieje wiele rozwiązań. Nie musisz wykupywać subskrypcji na VPS. Z tego co wiem – Amazon oferuje darmowy chmurowy serwer, na którym możesz postawić bota napisanego np. w Pythonie. Jest to bardzo korzystna opcja, bez konieczności dokonywania opłat miesięcznych. Oczywiście istnieje wiele innych gotowych rozwiązań, gdzie możesz posadzić swój pythonowy skrypt i nim zarządzać.

no avatar
Bodo.Domino
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:39 am

Re: O co chodzi z krypto walutami?

pt lut 04, 2022 8:30 am

Ja bym na samym początku odpuścił sobie z botami, szczególnie jeśli nie wiesz dokładnie jak poruszać się w tym środowisku. Fajnie, że wszyscy próbują sprzedać swoje świetne metody, ale wydaje mi się, że wszystko w swoim tempie. Tak, to Tylko przestraszycie chłopa, nieskończoną ilością rozwiązań i konfiguracji. Niech kupi sobie DogCoinów za stówkę i zobaczy jak to się zachowuje, w jakich godzinach co się dzieje, jak reagować na dane dni tygodnia, święta, czy wydarzenia na scenie technologicznej. Każdy przecież wie, co się dzieje, gdy pojawiają się nowe informacje o komputerach kwantowych. Jak tylko usystematyzują obliczenia tych maszyn, to będzie totalna lipa, jednak puki co możemy sobie jeszcze trochę poszaleć.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości