Czy ubezpieczenie na życie będzie wystarczające?

Awatar użytkownika
Piszczek.Mo
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:31 am

Czy ubezpieczenie na życie będzie wystarczające?

czw wrz 10, 2020 10:33 am

Jestem matką i obawiam się, że jak umrę moje dzieci zostaną bez pieniędzy na życie. Bardzo mnie to martwi, bo tyle słyszy się o różnych wypadkach. Chciałabym więc zapewnić moim dzieciom dobry byt po mojej śmierci. Jak to zrobić?

Awatar użytkownika
Ostaszak_12
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:23 am

Re: Czy ubezpieczenie na życie będzie wystarczające?

czw wrz 10, 2020 10:34 am

Możesz wykupić sobie polisę na życie. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zabezpieczyć swoje dzieci na wypadek twojej śmierci. Nic jednak nie zyskaj, jak długo będziesz żyła, chociaż i to dobre, bo będą miały matkę przez wiele lat. Jeśli chcesz zapewnić im dobrą przyszłość wykup im jakieś ubezpieczenie, czy inny fundusz powierniczy, dzięki czemu w pewnym wieku dostaną pieniądze. Możesz też założyć konto i tam odkładać, ale rodzice bardzo często traktują takie konto, jako wyjście awaryjne i pieniędzy koniec końców nie ma.

Awatar użytkownika
Kowan.21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:21 am

Re: Czy ubezpieczenie na życie będzie wystarczające?

czw wrz 10, 2020 10:34 am

Na pewno polisa na życie to dobre wyjście, ale jeśli chcesz się dobrze ubezpieczyć, musisz trochę zainwestować. Pamiętaj też, że jakieś tam choroby mogą się dyskwalifikować, bo np. będziesz w grupie wysokiego ryzyka wczesnego zgonu. To oczywiście koje określenie, ale wiem, że osoby chore lub z zaburzeniami mają problemy z wykupieniem polisy. Zresztą nawet w filmach obserwujemy dziwne sytuacje, gdzie ktoś ginie z rąk ukochanej osoby, bo chodzi o polisę na życie.

no avatar
MocnyP_21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:34 am
Kontakt:

Re: Czy ubezpieczenie na życie będzie wystarczające?

czw wrz 10, 2020 10:36 am

Fundusze powiernicze to świetna sprawa, konta też no ale, jak już wspomniano czasem są to pieniądze na czarną godzinę, a nie dla dziecka na edukację i życie. Dlatego fundusz, obok polisy to dwa najlepsze wybory, jakie możesz podjąć, aby zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci. Możesz je też ubezpieczać na 100 różnych sposobów. Nie zapominaj tez o testamencie, żeby potem nie było problemów i kłótni, kto co bierze po matce. Mój ojciec umarł 5 lat temu i od tamtej pory może rodzeństwo ma jakieś pretensje. Jak chcesz przeczytać więcej na ten temat to wpadnij na Finansowy Magazyn - bardzo fajna stronka i sporo wiedzy.

no avatar
Bodo.Domino
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:39 am

Re: Czy ubezpieczenie na życie będzie wystarczające?

czw wrz 10, 2020 10:37 am

No naprawdę ważny temat. Jednak warto wybrać porządne ubezpieczenie, nawet nie jak dla siebie, to dla bliskich.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość