Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

Awatar użytkownika
Baran.Kacper70
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:37 am
Kontakt:

Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

pn mar 09, 2020 9:26 am

Zastanawiam się, czy warto kupować dom, czy może budowanie się od nowa jest dużo bardziej opłacalne? Planuję przenieść się na południe Polski, może województwo śląskie. Wiem, że budowanie się od nowa wychodzi taniej, ale czy różnica jest na tyle znacząca, żeby męczyć się z budową? Macie może jakieś doświadczenie w tej sprawie? :geek:
Dowiedz się więcej o finansach osobistych. Odwiedź mój portal finansowy: https://moje-finanse.pl/ Zapraszam! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Piotrek72
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:26 am
Kontakt:

Re: Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

pn mar 09, 2020 9:32 am

Budowanie będzie tańsze, ale tylko jeśli masz własną działkę. Skoro to ma być "Śląsk", a nie konkretna miejscowość, to wnioskuję, że własnej działki nie masz? :?:
Odwiedź nasz profil na https://noble-cash.pl/ :D

Awatar użytkownika
Baran.Kacper70
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:37 am
Kontakt:

Re: Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

pn mar 09, 2020 9:35 am

Cześć,

nie mam własnej działki, ale widziałem, że budowa domu to ok. 500 tys + działka (załóżmy jakieś 200 tys) to i tak dużo lepiej niż płacenie ponad 900 tys za przeciętne mieszkania w Częstochowie czy okolicy. Poza tym, mam gdzie się zatrzymać na czas budowy ;)
Dowiedz się więcej o finansach osobistych. Odwiedź mój portal finansowy: https://moje-finanse.pl/ Zapraszam! :mrgreen:

Awatar użytkownika
NIKA.S_97
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:35 am
Kontakt:

Re: Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

pn mar 09, 2020 9:39 am

Hej ;)
Ładnie rozpisany "kosztorys", ale nie uwzględnia kosztów dodatkowych. Zawsze są i to niemałe. Pół miliona to co najwyżej materiały i robocizna, a podczas prac wypada tysiąc mniejszych problemów, które trzeba rozwiązać. Musisz się przygotować na 100 tys. dodatkowych kosztów, zawsze tak jest. I ciesz się, jak skończy się na tej setce :lol:
Znasz już finansowy magazyn? https://finansowymagazyn.pl/ :D Koniecznie zobacz najnowszy wpis!

Awatar użytkownika
Marcin_72
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:15 am

Re: Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

pn mar 09, 2020 9:46 am

Oj tak! Budowa domu to ciągłe koszty dodatkowe. Tutaj coś trzeba dokupić, tutaj instalacja jest zła, tutaj urząd znowu czegoś chce... Trzeba być na to gotowym. W moim przypadku całkowity koszt wcale nie był niższy niż kupno gotowca. Pozostaje jedynie satysfakcja, że to własny projekt. Dla mnie to wystarczy, ale czy Ty chcesz czegoś autorskiego czy po prostu planujesz zaoszczędzić?

no avatar
MaksM24
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:40 am

Re: Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

pn mar 09, 2020 9:52 am

Hejka,
Sam miałem podobny problem, też długo się zastanawiałem. Ostatecznie postawiłem na kupno domu, konkretnie z tego serwisu. Jak dla mnie dużo lepsza opcja niż stawianie czegoś od nowa - zwłaszcza bez działki.

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

pn mar 09, 2020 10:08 am

Cześć,
zapominacie, że wiele zależy od samej lokalizacji. Ciągle się przewija "Śląsk" i "Śląsk", ale przecież w województwie są takie miasta, jak Katowice, Częstochowa, Gliwice czy Sosnowiec. Tam będą drogie i domy i działki. W mniejszych miastach i wioskach na pewno będzie dużo taniej. @Baran.Kacper70 musi się sprecyzować, bo nigdy mu nie pomożemy. Od siebie mogę dorzucić tylko sprawdzony serwis. Oni mają najlepsze domy na sprzedaż. Warto sobie poprzeglądać. Może akurat coś wpadnie do oka? ;)

Awatar użytkownika
Baran.Kacper70
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:37 am
Kontakt:

Re: Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

pn mar 09, 2020 10:14 am

Cześć wszystkim,
dziękuję za Waszą aktywność ;) rzeczywiście trochę za mało wyjaśniłem, ale głównie chodziło mi o to, czy budowa z reguły zawsze jest bardziej korzystna. Przeglądam sobie te wszystkie mieszkania i chyba porzucę plany o budowie - może kiedyś wrócę do tego, kto wie? :D rozmowa z kolegą, który ciągle się buduje, skutecznie mnie zniechęciła :D
Dowiedz się więcej o finansach osobistych. Odwiedź mój portal finansowy: https://moje-finanse.pl/ Zapraszam! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Majczi_31
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:29 am

Re: Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

pn mar 09, 2020 10:19 am

Od siebie mogę tylko dodać, że nie warto kupować domu jednorodzinnego w dużym mieście, bo w miejscowościach kilka kilometrów od centrum te ceny są już dużo niższe - z samochodem to i tak żadna różnica, ledwie 10 min w samochodzie, a oszczędność naprawdę ogromna 8-)

no avatar
Robson_P
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Domy na sprzedaż - warto w to inwestować?

pn mar 09, 2020 10:21 am

Z tym, że nie każdy lubi widok wsi :lol: :lol: zrobi co będzie chciał, ale mieszkanie w mieście jest dużo wygodniejsze, a za wygodę się płaci, nie ma w tym niczego nowego.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość