Jak szybko sprzedać dom?

Awatar użytkownika
Marcin_72
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:15 am

Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:08 am

Cześć. Chcę sprzedać swój dom, kupić małe mieszkanie, a resztę pieniędzy ze sprzedaży przeznaczyć na otwarcie własnej działalności. Nie ukrywam, że zależy mi na czasie. Nie mam doświadczenia w sprzedaży nieruchomości. To będzie mój pierwszy raz. Kompletnie nie wiem, jak się za to zabrać? Gdzie wystawić ogłoszenie? Jakie zdjęcia porobić? Sprzedać samemu czy za pomocą pośrednika? Mam nadzieję, że odpowiecie na chociaż część moich pytań.

Awatar użytkownika
Kowan.21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:21 am

Re: Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:08 am

Moim zdaniem to cena odgrywa kluczową rolę. Jeśli wystawisz dom na sprzedaż w naprawdę trakcyjnej cenie, szybko znajdzie się kupiec. Napisz w ogłoszeniu, że zależy Ci na szybkiej sprzedaży. Jak znajdziesz kupców, którzy najpierw muszą zaciągnąć kredyt, to zmarnujesz sporo czasu. Załatwienie wszystkich formalności, a potem czekanie na kase z banku to w dobrym przypadku jakiś miesiąc.

Awatar użytkownika
Korcia.Ka
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:28 am

Re: Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:11 am

Z kobiecego punktu widzenia powiem, ze wazne jest, zebys stworzyl fajne i atrakcyjne ogłoszenie. Nawet nie wiesz, jak duza role odgrywaja zdjecia !! Pamietam, jak z mezem kupowalismy mieszkanie. Te z brzydkimi, rozmazanymi i zrobionymi byle jak zdjeciami, z automatu odrzucalismy. Nie musisz mieć nawet aparatu, teraz wszystko można zrobic telefonem. Przed zrobieniem fot, ogarnij dom. Pochowaj jakieś wasze prywatne rzeczy... W sypialni schowaj posciel, w której spisz... Kup dopasowane przescieradlo. Jak masz lozko malzenskie to te powinno pasować jak ulal – https://posciel-szpulka.pl/przescieradlo-180x200/. W kuchni sciagnij wszystko z blatow, w lazience pochowaj kosmetyki, reczniki.. Ogladanie zdjecia domow z kupa rzeczy lokatorow nie zacheca do kupna. Poswiec nawet i te kilka godzin na przygotowanie domu do zdjec, a zobaczysz ze szybko się ktos znajdzie.

Awatar użytkownika
Rafał.B77
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:30 am

Re: Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:15 am

No nie wiem, czy uda Ci się szybko sprzedac dom. Teraz domy warto są nawet i 700 tysiecy. Nie licz, ze ktos przyjdzie obejrzec dom i od razu zdecyduje się na kupno. Taki zakup trzeba przemyslec... Przeciez w tym domu ktos pewnie będzie mieszkal do konca zycia.. Nie wiem, ja bym po prostu uzbroil się w cierpliwosc. A w jakim stanie w ogole jest dom? Do remontu czy gotowy do zamieszkania? Bo to tez wazna kwestia.

Awatar użytkownika
Marcin_72
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:15 am

Re: Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:16 am

No większość pomieszczeń była remontowana kilka lat temu. Można by pokoje dzieci odświeżyć, ale tylko pomalować, bo panele mają kilka lat dopiero.. No i może mała łazienka na parterze nadawałaby się do remontu. Ale tak to wszystko w bardzo dobrym stanie.

Awatar użytkownika
Baran.Kacper70
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:37 am
Kontakt:

Re: Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:18 am

A my sprzedaliśmy dom z pomocą pośrednika i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ja to nie jestem internetowy, tyle co na forum posiedze, ale nie korzystam z portali ogłoszeniowych, nie wiem, jak dodać ogłoszenie. A tak to się pośrednik wszystkim zajął. Oni maja tam jakieś swoje bazy, szybko docieraja do osob, które są zainteresowane kupnem. Nasz dom to chyba dopiero 10 osoba kupila.. Trzeba mieć do tego cierpliwosc.
Dowiedz się więcej o finansach osobistych. Odwiedź mój portal finansowy: https://moje-finanse.pl/ Zapraszam! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Piszczek.Mo
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:31 am

Re: Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:21 am

Sprzedaz domu nielatwa sprawa.. Z mezem się rozwiedlismy 3 lata temu. Mielismy dom, więc postanowilismy go sprzedac i za te pieniadze kupic sobie dwa mieszkania. Zanim znalezlismy kupcow to minelo prawie 3 miesiace. Duzo chetnych było zobaczyc, poogladac, ale zeby się zdecydowac na kupno to już malo chetnych. Musisz być przygotowany, ze dużo osob będzie chciało obejrzec, ale niekoniecznie kupic. Tak jak ktos napisal wyzej, dopicuj ogloszenie, zrob ladne zdjecia, w opisie podaj wszystkie istotne informacje. Napisz nie tylko o samym domu ale tez o okolicy w jakiej się znajduje.

Awatar użytkownika
AdiDabczak
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:32 am

Re: Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:23 am

O stary, szybka sprzedaz domu nie istnieje haha no chyba ze masz dom rodem z magazynow wnetrzarskich. Kilka lat pracowalem w nieruchomosciach i powiem ci, ze nawet dla profesjonalistow sprzedaz domu to nie lada wyzwanie. Teraz sporo osob sprzedaje domy i przeprowadza się do mieszkan. Wiadomo, dzieci powyjezdzaly i po co dwojce osob taki duzy dom. Kupisz mieszkanie za polowe kwoty ze sprzedazy domu a reszte albo inwestujesz, albo zyjesz pelnia zycia :D

Awatar użytkownika
Igus_28
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:24 am

Tyle jest portali lokalnych, dodaj ogłoszenie nie na jednym, tylko na większości z nich. Chyba to jest darmowe, ale nie jestem pewna. Kiedys było, bo jak sprzedawalam dom kilka lat temu to jeszcze można było za darmo wystawic. Jak chcesz uniknac telefonow z pytaniami, napisz wszystko w opisie ogloszenia. Metraz domu, działki, stan domu, okolica, rodzaj zabudowy itd. No i odpowiednie zdjecia to klucz. Warto naprawdę poswiecic czas na przygotowanie domu pod zdjecia, niż zrobienie ich byle jak

no avatar
Robson_P
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:27 am

A ja z drugiej strony, bo jestem kupcem. Szukam domu dla mnie i dla swojej rodziny i z mojej perspektywy powiem ci ze sprzedaz/kupno trwa.. Stary, ja muszę wziac kretyt na 300 tysiecy, który będę splacac do konca zycia. Z zona to już chyba 10 domow ogladalismy i żaden to nie to.. To chyba trzeba poczuc.. a nie kupowac na sile. Jak będziesz chcial kupic mieszkanie to sam zobaczysz ze ta decyzje trzeba przemyslec, choc i tak kupno mieszkania mam wrazenie jest o wiele latwiejsze niż kupno domu. Chyba mniejsza odpowiedzialnosc. Szybko kupisz, szybko sprzedaz.. ale z domem to już nie jest tak latwo

no avatar
Bodo.Domino
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:39 am

Re: Jak szybko sprzedać dom?

śr wrz 28, 2022 8:28 am

Jak chcesz szybko sprzedac to polecam skorzystanie z pomocy posrednika. On się wszystkim zajmie, a ty na spokojnie będziesz mogl się pakowac i szukac dla siebie mieszkania. Wezmie sobie jakas prowizje, ale znajdzie ci kupca. A tak to jak sam będziesz szukac to nie wiadomo ile ci to zejdzie. Mieszkanie to i może samemu można sprzedac, ale z domem to już trudniej

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości