Jak przygotować dom do sprzedaży?

Awatar użytkownika
Marcin_72
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:15 am

Jak przygotować dom do sprzedaży?

pn maja 22, 2023 8:13 am

Cześć. Przymierzam się do zakupu domu i zastanawiam się, jak przygotować go do sprzedaży, aby podnieść trochę cenę? :ugeek:

Awatar użytkownika
Ostaszak_12
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:23 am

Re: Jak przygotować dom do sprzedaży?

pn maja 22, 2023 8:17 am

Przed wystawieniem ogloszenia i zrobieniem zdjec domu, musisz przede wszystkim spakowac wszystkie swoje rzeczy osobiste i ogolem wszystkie zbedne rzeczy. Dom ma być czysty. Warto też podreperować wszystkie drobne usterki, bo podczas ogladania domu zainteresowani kupnem często je wykorzystuja do tego, zeby troche zjechac z ceny, a bo sciany brudne, albo dziura w podlodze. Jak masz wszystkie narzedzia to powinienes poradzic sobie z tym sam, a jak brakuje Ci czego, np. bitów, to polecam ten sklep - https://wiertools.pl/bity-torq-set-c-130_145.html

Awatar użytkownika
Korcia.Ka
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:28 am

Re: Jak przygotować dom do sprzedaży?

pn maja 22, 2023 8:17 am

A ja skorzystalam z pomocy profesjonalistów od home staging. Jak sprzedawalismy dom i wynieslismy z niego wszystkie rzeczy i meble, to nie wygladal zbyt atrakcyjnie. Jak mi pani zajmujaca się home staging urzadzila pomieszczenia to bylam w szoku. Podnieslismy sobie cene domu o 10 tys. i sprzedal się w ten cenie. Polecam,a jeśli sam masz smykałke, zeby ładnie przygotowac dom do zdjęc i ogladania go przez chetnych do kupna, to sam się tym zajmij.
Ostatnio zmieniony pn maja 22, 2023 9:04 am przez Korcia.Ka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin_72
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:15 am

Re: Jak przygotować dom do sprzedaży?

pn maja 22, 2023 8:18 am

Dzieki Michał za polecenie super sklepu. Kupie tam nie tylko bity, mają super asortyment. :shock: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Majczi_31
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:29 am

Re: Jak przygotować dom do sprzedaży?

pn maja 22, 2023 8:20 am

My przed sprzedażą z mężem odmalowaliśmy wszystkie ściany. Mąż ten ponaprawiał większość zepsutych rzeczy. Trzeba wszystko zrobić tak, żeby nie było się do czego przyczepić, bo każde małe niedociągnięcie zauważone przez kupujących, to okazja do negocjacji..... Nawet jak w ogłoszeniu napiszesz, że to cena ostateczna, to i tak się będą targować.

Awatar użytkownika
Rafał.B77
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:30 am

Re: Jak przygotować dom do sprzedaży?

pn maja 22, 2023 8:22 am

Ja radze też ogarnąc ogródek za domem i przede wszystkim przed domem. Pamiętam, jak 5 lat temu sprzedawalem dom, który był lekko zaniedbany. Nie miałem czasu go ogarnąć po przeprowadzce, więc zostały w nim jakieś stare meble, brudne sciany w kuchni, trawa nieskoszona i chętnych było bardzo mało. Poczytalem sobie trochę w internecie, jak szybko sprzedać nieruchomośc. Wzięłem 2 dni wolne w pracy, pojechałem do domu i 2 dni siedziałem i malowałem ściany, naprawiałem jakieś drobne usterki, skosiłem trawe, cyknąłem nowe fotki i podnieniłem w ogłoszeniu. Tydzień później sprzedałem dom i to za 5 tys. więcej
Ostatnio zmieniony pn maja 22, 2023 9:06 am przez Rafał.B77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piszczek.Mo
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:31 am

Re: Jak przygotować dom do sprzedaży?

pn maja 22, 2023 8:24 am

Pracowałam kiedyś jako agentka nieruchomości i widziałam różne domy i mieszkania. Pierwszy i podstawowy błąd, przez który cena nieruchomości jest niska jest po prostu lenistwo! Ile jest takich ogłoszeń w internecie, gdzie ludzie wystawiają nieruchomości na sprzedaż, a na zdjęciach wszystkie rzeczy osobiste, zdjęcia, rozłożone łóżko, nieposprzątane... Przed opublikowaniem ogłoszenia trzeba poświęcić sporo czasu, żeby odpowiednio nieruchomość przygotować. Ma ona być jak najbardziej neutralna. Wszystkie rzeczy osobiste powinny zostać schowane, a dom powinien być posprzątany. To naprawdę niewielkie poświęcenie, jeśli chcemy sprzedać nieruchomość szybko i w dobrej cenie. Kilka dni pracy i można podnieść sobie cenę nieruchomości o kilka tysięcy!

Awatar użytkownika
AdiDabczak
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:32 am

Re: Jak przygotować dom do sprzedaży?

pn maja 22, 2023 8:25 am

Dla mnie nr 1 – odmalowanie ścian. 2. - wywóz starych mebli. Ja akurat sprzedawałem dom po ojcu, który nie był urządzony w nowoczesnym stylu, a wręcz przeciwnie. Ale zrobiłem porządki, wywiozłem praktycznie wszystkie meble, odmalowałem wszystkie ściany na biało i od razu wnętrze wyglądało o niebo lepiej. Włożysz w to trochę pracy, wydasz 1000 zł na materiały, a cenę domu podwyższysz sobie np. o 15 tys.

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Jak przygotować dom do sprzedaży?

pn maja 22, 2023 8:26 am

Ja zanim dom wystawiłam na sprzedaż, to przez miesiąc go odgracałam. Sama nie chciałabym zamieszkać w domu, w którym jest pełno cudzych rzeczy. Wszystko z mężem wysprzątaliśmy na błysk, ogarnęliśmy ogród, szopke w ogrodzie i przede wszystkim garaż i kupiec znalazł się szybko. Odmalowaliśmy też piwnice i mąż naprawił zepsutą barierkę przy schodach. Dom sprzedaliśmy naprawdę w dobrej cenie, a kupujący byli zadowoleni, że wszystko zachowało się w tak dobrym stanie. Wszystko co potrafiliśmy sami naprawić, odnowić to to robiliśmy. Odpowiednie narzędzia, troche umiejętności i chęci i można podnieść cenę domu nawet o kilkanaście tysięcy. Nie bez powodu wiele osób kupuje zniszczone nieruchomości po taniości, odnawia je i sprzedaje np. 50 tys. drożej. :geek: :geek: 8-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości