Jak ubierać się do biura??

Awatar użytkownika
Ostaszak_12
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:23 am

Jak ubierać się do biura??

pn mar 07, 2022 7:39 am

hej, zaczynam niebawem nową pracę w biurze i zastanawiam się jak powinienem się ubrać? Niby nie ma określonego dresscodu, ale właśnie ciężko mi sobie przypomnieć jak pracownicy byli ubrani jak przyszedłem na rozmowę kwalifikacyjną. Nie chcę przesadzić, jeśli wszyscy noszą bluzy dresowe :-). Doradźcie mi proszę, tak aby było dobrze.

no avatar
MocnyP_21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:34 am
Kontakt:

Re: Jak ubierać się do biura??

pn mar 07, 2022 7:41 am

Wiesz, w tych sprawach ciężko powiedzieć. To zależy od naprawdę wielu czynników. Ciuchy do biura w różnych firmach różnie są odbierane. Myślę, że w pierwszych tygodniach pracy nie będą Cię wysyłać na żadne oficjalne spotkania, gdzie szyk i elegancja są na pierwszym miejscu. Ubrałbym się bezpiecznie, czyli jakaś koszula plus sweter czy inna bluza na to. Będziesz miał okazję dynamicznie zareagować, jeśli zależy Ci na odpowiednim odbiorze pośród koleżeństwa w nowej pracy.

Awatar użytkownika
Igus_28
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jak ubierać się do biura??

pn mar 07, 2022 7:45 am

Jak nie ma dresscodu, to ubieraj się jak Ci jest dobrze. Przez noszenie ciuchów pod kogoś odzierasz się z własnej tożsamości i charakteru. Zamanifestuj kim jesteś i jaka stylistyka Ci odpowiada. Nasz świat jest właśnie piękny z powodu tych wszystkich różnorodności. Czy wyobrażasz sobie, gdyby wszyscy nosili jeden model szarego garniaka? Czy dalej byłaby to moda, czy zwykłe ubranie robocze pokroju t-shirta? Ja z natury lubię kolory i pomimo że w moim znienawidzonym korpo, wszystko ściśle jest określone, to przemycam takie temaciki resztek mojej ekstrawagancji w postaci kolorowych zegarków, które noszę w zależności od nastroju i preferencji na dany dzień. Nie daj się zmanipulować przez własne wyobrażenie o świecie. Stań się twórcą swojego otoczenia.

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Jak ubierać się do biura??

pn mar 07, 2022 7:47 am

Ja to mam zawsze problem jak ubrać się do biura latem, też nie ma dress kodu, ale laski w biurze to chyba jakiś challenge sobie ustanowiły, bo to bardziej jak na wybieg modowy się szykują, niż do roboty przy papierkach. To wszystko chyba przez nowego pracownika, który zawrócił im w głowach. Ja najchętniej to noszę jeansy i trampki, a do tego kolorowe nerki o z tego sklepiku https://www.pariso.pl/pol_m_Saszetki-nerki-150.html. Ceny dużo lepsze niż jak robiłam to w sieciówkach a wzory takie, że klękajcie narody!

Awatar użytkownika
Igus_28
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jak ubierać się do biura??

pn mar 07, 2022 7:49 am

noooo ja też lubię nerki, ale mogę sobie tylko o nich pomarzyć. Tzn po robocie bez problemu i w sumie to robię także obczaję gdzie się stołujesz z tymi zakupkami. Ubrania do pracy biurowej powinny być tak w ogóle sprzedawane jak takie gotowce. Coś w stylu kombinezonów roboczych. 3 sprawdzone rodzaje, coś w stylu maski, którą przywdziewasz na te 8 godzin w biurze. Byle by tylko odbębnić i w końcu wolność, do domciu. Nie mogę się doczekać aż przeniosę się w pełni na pracę zdalną. Praca w wygodnych dresikach prosto z ulubionego fotela. Jedynie koszulę narzucić podczas calla i tyle. Koty muzyka i klep[anie swojej roboty. Naprawdę żyję już chyba marzeniami i perspektywą takiego trybu życia.

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Jak ubierać się do biura??

pn mar 07, 2022 7:59 am

Widzę, że Ciuchy do biura naprawdę spędzają Ci sen z powiek. Ja tego aż tak nie przeżywam. Jest jakiś tam wymóg, ale nie godzi on tak strasznie w moją estetykę. Można spojrzeć na to nieco inaczej nawet, że jest to kolejny bodziec, coś jak rola w teatrze, którą odgrywasz. Może nie warto z tym aż tak bardzo walczyć, a jedynie dać się ponieść na czas spędzany w biurze. Tak z pewnością będzie Ci łatwiej. Chociaż godzenie się na nieodpowiadające warunki też nie jest rozwiązaniem. Ahhh te dylemaciki.

no avatar
MaksM24
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:40 am

Re: Jak ubierać się do biura??

pn mar 07, 2022 8:01 am

Coś troszkę się odeszło Wam od głównego tematu, który autor wątku poruszył. Standardowy zestaw typu jeansy i koszula idealnie się nadaje i na spotkanie biznesowe jak i na rodeo. Ubierz się właśnie tak, a z pewnością nie pożałujesz. W ogóle co za problemy na tym świecie się pojawiają, że ludzie zaprzątają sobie głowy odpowiednim ubiorem do biura. Załóż do tego eleganckie buty i będzie dobrze. Bardziej pomyśl czy sprawdzisz się na nowym stanowisku oraz jakie wyzwania będą przed Tobą stały i czy im sprostasz.

Awatar użytkownika
Ostaszak_12
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:23 am

Re: Jak ubierać się do biura??

pn mar 07, 2022 8:06 am

wiesz… nie ma głupich pytań… jakkolwiek dziękuję wszystkim przeserdecznie za pomocne słowa. Chyba faktycznie postawię na coś uniwersalnego, co sprawdzi się na każdą okoliczność. Może kapelusza kowbojskiego nie wezmę ale koszula z jeansami mogą być faktycznie wystarczające. Nie ma co przesadzać, a jak już sobie obadam teren, to nie będzie już żadnego problemu z doborem odpowiedniej garderoby.

no avatar
MocnyP_21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:34 am
Kontakt:

Re: Jak ubierać się do biura??

pn mar 07, 2022 8:09 am

Uważam, że pytanie jak najbardziej zasadne i na czasie. Żyjemy w społeczeństwie, które funkcjonuje wedle jakichś założeń, czy norm. Od tego zależy wiele rzeczy, tak w życiu codziennym jak i w firmie. Jeśli koledze nie zależy, żeby robić sensacji w firmie już pierwszego dnia, to zdecydowanie rozumiem jego wątpliwości. Mam nadzieję, ze wypowie się więcej osób, które posłużą cenną radą. Z pewnością nie tylko założyciel tego wątku skorzysta z cennych rad.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość