Jaka kawa jest najmocniejsza

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Jaka kawa jest najmocniejsza

pt lis 19, 2021 11:11 am

słuchajcie kochani, mam sprawę... od jakiegoś czasu jestem mega senna w pracy i szukam dobrego sposobu na rozbudzenie się. wiadomo, energetyki niezdrowe, więc chcę odstawić, stąd moje pytanko: jaka kawa najbardziej was pobudza? zależy mi na tym, żeby dawała mocnego kopa, powiedzcie mi, jakie kawy pijecie u siebie w biurze, to możne się zainspiruje

no avatar
Bodo.Domino
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:39 am

Re: Jaka kawa jest najmocniejsza

pt lis 19, 2021 11:13 am

kładź się wcześniej spać i kup lepszy materac :D :mrgreen: dużo zdrowsze rozwiązanie, niż zalewanie się kawą :P Tak na serio, to z tymi wszystkimi kofeinowymi wynalazkami, to najlepiej sobie robić co jakiś czas przerwy. Jeśli teraz pijesz sporo energetyków w robocie, to podejrzewam, że nawet bardzo mocna kawa nie postawi Cię na nogi.

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Jaka kawa jest najmocniejsza

pt lis 19, 2021 11:13 am

Jeszcze jakichś negatywnych skutków picia energetyków nie odczułam, ale wszyscy wiemy jakie negatywne opinie zbierają te napoje. Z kolei co naturalne, to naturalne, dlatego raczej już na samym starcie odrzucam wszelkie opcje z kawą rozpuszczalną, bo proces produkcyjny tego specyfiku, jest jeszcze gorszy, niż energetyków..

Awatar użytkownika
Majczi_31
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:29 am

Re: Jaka kawa jest najmocniejsza

pt lis 19, 2021 11:15 am

Ale kto powiedział, że jeśli coś pochodzi prosto z natury, to musi być super zdrowe? Jest masa produktów naturalnych, które spożywamy, ale więcej przynoszą złego, niż dobrego. Mimo wszystko, jeśli chodzi o mocną kawę, to polecam tylko kawę sypaną z kawiarki. Inwestycji w
kawiarkę to jakieś 30 parę złotych, a smak i moc nieporównywalna, do żadnej innej kawy. Minus jest niestety taki, że ciężko się używa na kuchence indukcyjnej.

no avatar
Bodo.Domino
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:39 am

Re: Jaka kawa jest najmocniejsza

pt lis 19, 2021 11:16 am

Co do indukcji, to wystarczy zwykła płytka, adapter do naczyń gazowych. :D Kiedyś piłem tylko takie, ale jak dostałem w prezencie ekspres, to gdzieś kafetiera zaginęła pomiędzy starymi garami. Odstawiłem, nie dla tego, że z ekspresu lepsza, tylko, że fajny gadget, no i wstyd nie używać tak drogiego prezentu. Myślę, że dzisiaj w ramach przypomnienia – zrobię sobie taką na kuchence. :)

Awatar użytkownika
Marko_Biznesowy
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:36 am

Re: Jaka kawa jest najmocniejsza

pt lis 19, 2021 11:19 am

Próbowaliście może kawę zieloną? Kiedyś na festiwalu miałem okazję pić taką, ale nie do końca wiem, jak ona jest przygotowywana. Tzn wiem, że sprzedają to jako napój w kubku na zimno, tylko czy to jakoś pod ciśnieniem, czy coś? Czy ma to jakąś moc, też nie pamiętam, ale jako nowe kawowe doświadczenie polecam spróbować. :)

Awatar użytkownika
Igor31
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:36 am

Re: Jaka kawa jest najmocniejsza

pt lis 19, 2021 11:26 am

A z kawą, to nie jest tak, że jaką sobie zrobisz, to taka mocna będzie? Trochę dziwne pytanie – syp sobie więcej, czy ustaw na ekspresie większą moc, lub też zrób podwójne espresso. To nic trudnego. Chyba że szukasz fajnego smaku. Tego jest full, ale niestety nie wszystkie nadają się do ekspresu. Te bardziej kleiste, czy z dodatkiem karmelu, będą zapychać kanaliki maszyny, więc gra niewarta świeczki. :|

Awatar użytkownika
Igus_28
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jaka kawa jest najmocniejsza

pt lis 19, 2021 11:29 am

Ja kupuję kremową najtańszą z marketu i wolę taką, od tych niby markowych z najwyższej półki. 8-) Wiadomo, są gusta i guściki, bo łychę też lubię tanią. W przypadku kawy to nie jestem jakimś wykwintnym smakoszem, a samo picie kawy bardziej postrzegam jako ceremonię, podczas której fajnie można spędzić czas z najbliższymi – do tego fajne ciacho i głupkowaty talk show w telewizji. 8-) 8-)

Awatar użytkownika
Piotrek72
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:26 am
Kontakt:

Re: Jaka kawa jest najmocniejsza

pt lis 19, 2021 11:31 am

Dla ciekawskich polecam małych importerów kaw. Nawet niewprawione podniebienie potrafi wyczuć różnicę. Kiedyś kupowałem kawy na chybił trafił, ale jakiś czas temu, podczas luźniejszych dni w pracy poszperałem i trafiłem na firmę ascafe, i powiem, że jednak jest różnica i to spora. Może zwyczajnie znudziły mi się te, które wcześniej pijałem, sam nie wiem. Piję już drugi worek i wszystkim w domciu pasuje. ;)
Odwiedź nasz profil na https://noble-cash.pl/ :D

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Jaka kawa jest najmocniejsza

pt lis 19, 2021 11:32 am

A gdzie kupiłeś tę kawę? Ooo widzę, że to kawa kraftowa – myślałam, że krafty to tylko piwka :P NApisz na priv

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości