Sklep internetowy od podstaw

Awatar użytkownika
Kowan.21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:21 am

Sklep internetowy od podstaw

wt lis 12, 2019 1:01 pm

Cześć,
Właśnie wystartowałem ze swoim pierwszym sklepem internetowym (zabawki dziecięce). Sklep stoi na wtyczce WooCommerce i jest zrobiony od podstaw przeze mnie i moich dwóch znajomych, którzy umieją w komputer :D problem zaczyna się już po starcie - naszego sklepu po prostu nie widać w Internecie, przepadł. Domyślam się, że to pora na kampanię reklamową - tutaj jesteśmy całkowicie nowi. Macie jakieś porady/wskazówki? Może ktoś kiedyś był w takiej sytuacji, albo prowadzi własny sklep internetowy? :ugeek:

no avatar
Robson_P
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Sklep internetowy od podstaw

wt lis 12, 2019 1:07 pm

Panie kolego,
takie rzeczy się planuje przed startem. Trudno będzie to nadgonić - jedyne, co można zrobić, to ogarnąć jakąś agencję reklamową, która Was napompuje :D

Awatar użytkownika
Marcin_72
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:15 am

Re: Sklep internetowy od podstaw

wt lis 12, 2019 1:10 pm

Cześć,
nic jeszcze nie jest stracone, a to, że zaczynając nikt Was nie zna jest normalne ;) WooCommerce jest elastyczne, łatwo modyfikować i zmieniać sklep, więc można wprowadzać odpowiednie zmiany na bieżąco 8-)

Awatar użytkownika
Ostaszak_12
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:23 am

Re: Sklep internetowy od podstaw

wt lis 12, 2019 1:16 pm

Dokładnie tak!
Sam korzystam z WooCommerce, wszystkie opisy kategorii i same produkty dodaję na bieżąco, kiedy przychodzi mój towar ;)

Awatar użytkownika
Kowan.21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:21 am

Re: Sklep internetowy od podstaw

wt lis 12, 2019 1:29 pm

Marcin_72 pisze:
wt lis 12, 2019 1:10 pm
Cześć,
nic jeszcze nie jest stracone, a to, że zaczynając nikt Was nie zna jest normalne ;) WooCommerce jest elastyczne, łatwo modyfikować i zmieniać sklep, więc można wprowadzać odpowiednie zmiany na bieżąco 8-)
Hej!
Nie za bardzo wiem, co mógłbym zmodyfikować - wszystko starannie opisywałem. Ten sklep trzeba wypromować, a nie udoskonalać, bo strona jest po prostu dopieszczona graficznie!

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Sklep internetowy od podstaw

wt lis 12, 2019 1:37 pm

O SEO to chyba zbyt wiele nie słyszałeś, prawda @Korwan.21? :D Sukces w e-commerce to przede wszystkim świadomość marki, musicie zaistnieć na rynku, zanim zaczniecie sprzedawać. Polecam dogadać się z jakimiś specjalistami, którzy zajmują się pozycjonowaniem.

Awatar użytkownika
Nowa_Nowakowska
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:20 am

Re: Sklep internetowy od podstaw

wt lis 12, 2019 1:47 pm

Cześć,
jest tak, jak napisała OlaDymi - trzeba postawić na specjalistów. Oni robią SEO dla sklepów internetowych: https://paq-studio.com i idzie im to naprawdę dobrze! :D Radzę zwrócić się do nich, no chyba, że chcesz aby Twój sklep dryfował po otchłani Internetu ;)

no avatar
MaksM24
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:40 am

Re: Sklep internetowy od podstaw

wt lis 12, 2019 1:55 pm

Hej!
Nie możesz mówić, że Twoja strona jest dopieszczona - modernizacja zaplecza i praca nad contentem to proces długotrwały, do którego co chwilę trzeba wracać. Skoro masz sklep postawiony na WooCommerce, to nie będziesz miał problemów ze zmianami ustawień. Mimo to bez pomocy specjalistów zwyczajnie daleko nie zajdziesz - nawet jeżeli poświęcisz cały swój czas na pracę nad tym sklepem. Dobry copywriter, trochę pracy przy onsite SEO i efekty na pewno przyjdą :D :D :D

Awatar użytkownika
Rafał.B77
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:30 am

Re: Sklep internetowy od podstaw

wt lis 12, 2019 2:00 pm

Cześć wszystkim,
Prowadzę kilka sklepów, pierwsze dwa powstały na PrestaShop, ale z czasem przekonałem się do wtyczki od WordPressa. Teraz już platforma nie robi mi aż takiej różnicy, jedyne, co mogę Ci doradzić, to to, żebyś trzymał się z daleka od SaaS'a. Masa z nim problemów :oops:

Awatar użytkownika
Jacek.Budowlany
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:22 am

Re: Sklep internetowy od podstaw

śr lis 13, 2019 6:20 am

Hej!
Serio wolicie Open Source od SaaS'a? SaaS jest dużo łatwiejszy w obsłudze, nie potrzeba żadnych specjalistycznych zdolności. Trzeba płacić abonament, ale coś za coś. ;)

Awatar użytkownika
NIKA.S_97
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:35 am
Kontakt:

Re: Sklep internetowy od podstaw

śr lis 13, 2019 6:38 am

Jacek.Budowlany pisze:
śr lis 13, 2019 6:20 am
Hej!
Serio wolicie Open Source od SaaS'a? SaaS jest dużo łatwiejszy w obsłudze, nie potrzeba żadnych specjalistycznych zdolności. Trzeba płacić abonament, ale coś za coś. ;)
SaaS jest mocno okrojony pod względem możliwości i funkcjonalności, ale nie to jest tutaj tematem, tylko pozycjonowanie. A jeżeli chodzi o SEO, to kontakt z dobrą agencją jest wskazany niezależnie od tego na jakiej platformie jest sklep :D
Znasz już finansowy magazyn? https://finansowymagazyn.pl/ :D Koniecznie zobacz najnowszy wpis!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości