Problem z księgowością

Awatar użytkownika
Marcin_72
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:15 am

Problem z księgowością

wt paź 29, 2019 1:24 pm

Cześć! :D
Jakiś czas temu założyłem własną działalność i od tego czasu pracuję w Niemczech jako budowlaniec. Do domu przyjeżdżam na 5 dni w ciągu miesiąca. W tym czasie muszę ogarnąć wszystko, co związane z rachunkami, podatkami i wszystkimi innymi opłatami. Szczerze, to nie mam do tego głowy, ciągle są jakieś nieścisłości w papierach, a nie chcę tracić całego czasu w domu na papierkową robotę. Znajdę tutaj kogoś w podobnej sytuacji? Może macie jakieś sprawdzone sposoby/schematy, które pomagają comiesięczne zmagania z urzędami? :roll:

no avatar
MaksM24
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:40 am

Re: Problem z księgowością

wt paź 29, 2019 1:30 pm

Hejka,
serio te kilka przelewów miesięcznie to dla Ciebie taki problem? :roll: W Internecie jest pełno poradników na temat ZUS i podatków dochodowych. Poczytaj chwilę i wszystko ogarniesz.

Awatar użytkownika
Nowa_Nowakowska
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:20 am

Re: Problem z księgowością

wt paź 29, 2019 1:36 pm

MaksM24 pisze:
wt paź 29, 2019 1:30 pm
Hejka,
serio te kilka przelewów miesięcznie to dla Ciebie taki problem? :roll: W Internecie jest pełno poradników na temat ZUS i podatków dochodowych. Poczytaj chwilę i wszystko ogarniesz.
Cześć wszystkim,
skoro nie czuje się na siłach do samodzielnego pilnowania księgowości, to po co sugerować, by tracił jeszcze więcej czasu na naukę tego. Przecież wyraźnie napisał, że w domu jest tylko przez pięć dni. Nie dziwię się mu, że woli spędzić trochę czasu z rodziną.
Od siebie mogę dodać, że warto się zgadać z kimś, dla kogo taka księgowość nie jest problemem. Może profesjonalna księgowa? Mój mąż też musiał wszystkiego sam pilnować odkąd założył własną firmę, ale jemu zawsze pomagał kolega. Może masz jakiegoś znajomego, który się na tym zna? :D

no avatar
Bodo.Domino
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:39 am

Re: Problem z księgowością

wt paź 29, 2019 1:40 pm

Jeżeli nie chcesz sam prowadzić księgowości, to zostaje już tylko biuro rachunkowe. Poszukaj jakieś i zgłoś się :geek: żaden problem :D

Awatar użytkownika
Marcin_72
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:15 am

Re: Problem z księgowością

wt paź 29, 2019 1:43 pm

Bodo.Domino pisze:
wt paź 29, 2019 1:40 pm
Jeżeli nie chcesz sam prowadzić księgowości, to zostaje już tylko biuro rachunkowe. Poszukaj jakieś i zgłoś się :geek: żaden problem :D
Cześć,
ostatnio mam sporo wydatków, miałem odkładać pieniądze, a nie je wydawać :cry:

Awatar użytkownika
Kowan.21
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:21 am

Re: Problem z księgowością

wt paź 29, 2019 1:50 pm

Hej,
odkładać, a nie wydawać powiadasz? :D Czy zdajesz sobie w ogóle sprawę ile kosztuje pomoc księgowej? Ludzie zawsze się boją, że to będzie ogromny wydatek i nikogo się nie pytają :lol: profesjonalna księgowość to kwestia od kilkudziesięciu do 200 zł max.

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Problem z księgowością

wt paź 29, 2019 1:54 pm

Hejka!
Jest tak, jak pisał @Kowan.21 ;) pomoc profesjonalisty to kwestia groszy. Odkąd otworzyłam własną lodziarnię w Bydgoszczy, korzystam z pomocy https://bb-biuro.pl/ i płacę naprawdę niewiele. A efekt? Niczym nie zawracam sobie głowy, nic mnie nie interesuje, a w papierach nieskazitelny porządek :D

Awatar użytkownika
Jacek.Budowlany
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:22 am

Re: Problem z księgowością

wt paź 29, 2019 1:58 pm

Czołem!
Dokładnie tak, jak napisała Pani przede mną. Księgowa to niewielki wydatek, który się opłaca. Sam jeżdżę do Holandii od lat i zawsze księgowa zajmuje się sprawami opłat. Tobie polecam to samo, idź do biura rachunkowego i powiedz jak jest! 8-)

Awatar użytkownika
Marcin_72
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:15 am

Re: Problem z księgowością

śr paź 30, 2019 6:54 am

Hej!
Dzięki za Wasze odpowiedzi, dzisiaj lecę wszystko załatwić. :D Trzymajcie kciuki 8-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości