Jak otworzyć herbaciarnię?

Awatar użytkownika
Nowa_Nowakowska
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:20 am

Jak otworzyć herbaciarnię?

ndz wrz 25, 2022 6:21 pm

Cześć. Chcę otworzyć własny biznes – herbaciarnię. Wiem, że herbaciarnie nie są tak popularne jak kawiarnie, jednak chciałabym wprowadzić na rynek coś nowego. Miłośników herbat jest mnóstwo, a miejsc, w których można wypić herbatę z prawdziwego zdarzenia nie ma zbyt wielu na mapie Polski. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy ktoś z was prowadzi herbaciarnię, a może jako klient chętnie by się do niej wybrał? Będę wdzięczna za wasze opinie.

Awatar użytkownika
Korcia.Ka
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:28 am

Re: Jak otworzyć herbaciarnię?

ndz wrz 25, 2022 6:23 pm

To świetny pomysł! Sama ostatnio myślałam o tym, że szkoda, że w moim mieście nie ma herbaciarni, w której mogłabym przebierać w smakach i rodzajach!! Kocham herbatę, zresztą nie znam nikogo, kto nie lubiłby herbaty. Herbaciarnia to świetny pomysł na biznes, zwłaszcza w porze jesienno-zimowej, kiedy to ciepłe napoje pite są w hektolitrach. Do tego jakieś pyszne ciacho, fajnie urządzony lokal... Mam nadzieję, że uda Ci się spełnić Twoje marzenie!

Awatar użytkownika
Piotrek72
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:26 am
Kontakt:

Re: Jak otworzyć herbaciarnię?

ndz wrz 25, 2022 6:26 pm

Mieszkam za granicą. Byłem w kilku herbaciarniach i żałuję, że w Polsce jest ich tak mało! Jestem miłośnikiem herbaty i uwielbiam kreatywne miejsca, w których można wypić przepyszną herbatę. Trzymam za Ciebie kciuki. Jeśli planujesz mieć w ofercie wiele smaków i rodzajów herbat, koniecznie do menu dodaj herbatę granulowaną - https://mokate.com.pl/herbata-granulowana Smak dzieciństwa, a coraz trudniej jest ją znaleźć w sklepach. Co do otwarcia własnej herbaciarni, stwórz biznesplan. To pozwoli Ci zobaczyć, czy ten biznes będzie dla Ciebie opłacalny. Sprawdź, ile kosztuje wynajem lokalu, bez remontu pewnie tez się nie obejdzie. To duże koszta.. Musisz się z tym liczyć.
Odwiedź nasz profil na https://noble-cash.pl/ :D

Awatar użytkownika
Majczi_31
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:29 am

Re: Jak otworzyć herbaciarnię?

ndz wrz 25, 2022 6:30 pm

Cześć. Tak się składa się pracuję w herbaciarni. Niestety nie jestem jej właścicielką, ale moim marzeniem jest, żeby kiedyś otworzyć własne miejsce na miłośników herbat. To wiąże się jednak z ogromnymi kosztami. Sam wynajem lokalu to kilka tysięcy… Nie wiem, gdzie mieszkasz. W dużych miastach ceny wynajmu przyprawiają o ból głowy. No i musisz pomyśleć, czy chcesz prowadzić biznes sama, czy zatrudnić pracownika - to też duży koszt. Herbaciarnia nie może być nudna. Fajnie jeśli oferowałabyś nie tylko herbatę, ale także kubki, filiżanki i inne gadżety dla miłośników herbaty. To naprawdę swietny pomysł na biznes, jednak trzeba go dobrze przemyśleć i stworzyć miłe, kreatywne miejsce, do którego z chęcią będą przychodzić zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Powodzenia!

Awatar użytkownika
Piszczek.Mo
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:31 am

Re: Jak otworzyć herbaciarnię?

ndz wrz 25, 2022 6:35 pm

Jestem właścicielką herbaciani w dużym mieście. Kiedy powiedziałam rodzinie i znajomym, że choć otworzyć własną herbaciarnię, kiwali głową. Zaryzykowałam... Na początku nie powiem, było ciężko... Nie miałam zbyt wielu klientów, pojedyncze osoby.. Ale później zainwestowałam w promocję mojej herbaciarni – plakaty, ulotki, social media i udało się! Mam dużo klientów, większość z nich to stali klienci. Serwuje herbatę na miejscu, jest możliwość kupna herbaty do domu. Do tego pyszne ciacho, przytulny klimat. Przychodzą i młodziaki i dorośli. Inwestuje w różnego rodzaju herbaty z całego świata i to popłaca. Prawdziwi miłośnicy herbaty naprawdę to doceniają, a wbrew pozorom jest ich naprawdę sporo. Musisz liczyć się, że na początku będziesz musiała sporo zainwestować. Wynajem lokalu, kupno mebli, ozdób, księgowa, wypłaty dla pracowników i mnóstwo papierkowej roboty… Ja akurat wszystko robię sama, jednak jeśli nie ogarniasz podatków, zusów, faktur , itd, koniecznie zatrudnij księgową.

Awatar użytkownika
AdiDabczak
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:32 am

Re: Jak otworzyć herbaciarnię?

ndz wrz 25, 2022 6:37 pm

Cześć. Jestem w branży gastro od kilkunastu lat. Wiem, że to nie łatwe zadanie, niezależnie od tego czy prowadzisz restaurację, bar, herbaciarnię czy kawiarnię. Niestety, wiele interesów jest nierentownych. Ceny idą w górę. Problem mają zarówno właściciele lokali, jak i klienci. Jedno wyjście na kawę i 50 zł mniej w portfelu.. Ja radziłbym przemyśleć tę decyzję. Jeśli masz oszczędności - śmiało. Jak podejmujesz ryzyko i stawiasz wszystko - nie radziłbym tego robić. W tej branży są górki i dołki, a z takiego dołka ciężko jest się czasem wygrzebać.

Awatar użytkownika
Igus_28
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jak otworzyć herbaciarnię?

ndz wrz 25, 2022 6:38 pm

Chętnie wybrałabym się do takiego miejsca. Bardzo fajny, kreatywny pomysł. Mało takich fajnych miejsc, zwłaszcza w małych miastach. Ciekawa jestem, gdzie chcesz otworzyć swój biznes? Mam nadzieję, że interes będzie rentowny. Ja niestety musiałam zamknąć swoją kawiarnię. Przerosły mnie rachunki za czynsz, prąd, gaz, a klientów miałam kilkanaście dziennie? Zarobek marny, a jeszcze musiałam opłacić pracownika. Walczyłam do końca, ale niestety..

no avatar
Robson_P
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Jak otworzyć herbaciarnię?

ndz wrz 25, 2022 6:40 pm

Córka pracuje w herbaciarni w Anglii. Tam taki interes sie opłaca!! Ale pracuje w stolicy, wiec klientow nie brakuje. Za kilka lat planuje wrocic do Polski i zalożyć coś swojego - piekarnie/kawiarnie/herbaciarnie. Jeszcze sie zastanawia, ale bardzo lubi te klimaty i kontakt z klientem. Ja jako ojciec raczej jej odradzam, ale jak chce… zobaczymy, co z tego wyjdzie. Martwie sie. Ceny wynajmu takie wysokie… Herbaty tez przeciez trzeba sprowadzic, a gwarancji nie ma czy ktos je kupi.

no avatar
OlaDymi
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am

Re: Jak otworzyć herbaciarnię?

ndz wrz 25, 2022 6:42 pm

Pozdrowienia z Pomorza. Prowadze wlasna herbaciarnie od lat. Wbrew pozorom da sie z tego wyzyc. Tylko trzeba sie odpowiednio wypromowac i tez kierowac swoja oferte do turystow, jesli mieszkasz w miescie przez nich odwiedzanym. Moja herbaciarnia zostala stworzona z pasji i to widac po wystroju wnetrza oraz po szerokim asortymencie. Jak klient przychodzi zawsze dostaje porade i wiele cennych wskazowek na temat roznego rodzaju herbat. O herbatach wiem wszystko! Zadne pytanie klienta mnie nie zadziwi. Mysle ze to tez jest super wazna sprawa, zeby sprzedawca doradzil klientom lub podpowiedzial ktora herbatke wybrac.

Awatar użytkownika
Nowa_Nowakowska
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:20 am

Re: Jak otworzyć herbaciarnię?

ndz wrz 25, 2022 6:43 pm

Dzięki wszystkim za wasze opinie i porady. Pod względem finansowym jestem gotowa zaryzykować. Mam nadzieję, ze nie bede żałować mojej decyzji. Jak już uda mi się otworzyć moją wymarzoną herbaciarnię, zapraszam na herbatkę :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości