Czy kredyt to dobry pomysł?

Awatar użytkownika
Ostaszak_12
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:23 am

Czy kredyt to dobry pomysł?

śr paź 30, 2019 7:00 am

Cześć!
Tak jak w temacie. Zastanawiam się czy kredyt na samochód to dobry pomysł. Wiem, że oprocentowanie robi swoje, ale wydawać jednego dnia 50 tys. (tyle chcę wziąć kredytu) mnie po prostu boli! Co Wy o tym sądzicie? :)

no avatar
Konieczny_D0
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:38 am
Kontakt:

Re: Czy kredyt to dobry pomysł?

śr paź 30, 2019 7:06 am

Z tego co napisałeś wynika, że masz pieniądze, tylko nie chcesz ich wydać i wolisz na raty? Bo sam już nie wiem. Jeśli masz odłożoną gotówkę to dobrze radzę - nie baw się w żadne kredyty, na początku będzie fajnie, ale po czasie zaczniesz żałować :oops:

Awatar użytkownika
Piotrek72
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:26 am
Kontakt:

Re: Czy kredyt to dobry pomysł?

śr paź 30, 2019 7:09 am

Konieczny_D0 pisze:
śr paź 30, 2019 7:06 am
Z tego co napisałeś wynika, że masz pieniądze, tylko nie chcesz ich wydać i wolisz na raty? Bo sam już nie wiem. Jeśli masz odłożoną gotówkę to dobrze radzę - nie baw się w żadne kredyty, na początku będzie fajnie, ale po czasie zaczniesz żałować :oops:
Dokładnie tak, jak pisał Konieczny_D0
Jeśli masz pieniądze, to przemęcz się te kilka miesięcy zanim się odkujesz. Taki kredyt ciągnie się przez kilka lat, a odsetki są ogromne.
Odwiedź nasz profil na https://noble-cash.pl/ :D

Awatar użytkownika
Ostaszak_12
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:23 am

Re: Czy kredyt to dobry pomysł?

śr paź 30, 2019 7:16 am

Hej,
wybaczcie, źle się wyraziłem! Mam odłożone, ale nie całość. Brakuje mi jakiś 20 tysięcy, więc pomyślałem, że je zostawię w spokoju i wezmę pożyczkę na samochód. Nie chcę wszystkich oszczędności wywalić, wolę coś zostawić na czarną godzinę. Poza tym kredyty dla małych firm wydają się być ok. Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Korcia.Ka
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:28 am

Re: Czy kredyt to dobry pomysł?

śr paź 30, 2019 7:19 am

Jeżeli to kredyt dla firm, to oprocentowanie będzie niewielkie. Zawsze można też to wliczyć w koszty. Jak dla mnie to niegłupi pomysł. A nie myślałeś o leasingu? :D

Awatar użytkownika
Baran.Kacper70
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:37 am
Kontakt:

Re: Czy kredyt to dobry pomysł?

śr paź 30, 2019 7:22 am

Właśnie! Leasing jest dużo lepszy niż kredyt dla firm ;) Mniejsze oprocentowanie.
Dowiedz się więcej o finansach osobistych. Odwiedź mój portal finansowy: https://moje-finanse.pl/ Zapraszam! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Igor31
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:36 am

Re: Czy kredyt to dobry pomysł?

śr paź 30, 2019 7:28 am

Cześć,
szczerze, to jeżeli chodzi o firmy to i kredyt i leasing nie są wysoko oprocentowane. Skoro uparł się na kredyt, to znaczy, że leasing już sobie przeliczył i mu się nie spodobało - przynajmniej mi się tak wydaje :D Od siebie dodam, że jeżeli raty mają być podobne, to po kredycie kupujesz samochód za gotówkę, natychmiast staje się Twoją własnością. Przy leasingu płaci się tak samo, ale auto nie jest "twoje" dopóki się tego nie spłaci ;)

Awatar użytkownika
Ostaszak_12
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:23 am

Re: Czy kredyt to dobry pomysł?

śr paź 30, 2019 7:31 am

Czołem,
mam już jeden samochód w leasingu i teraz wolałbym drugi kupić za gotówkę, dlatego wolę kredyt ;) ja zawsze współpracuję z BNP Paribas i jestem zadowolony. :D

no avatar
Robson_P
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:33 am

Re: Czy kredyt to dobry pomysł?

śr paź 30, 2019 7:34 am

Hej,
Ja też wolałbym kredyt niż kolejny leasing. Z ciekawości - ten samochód będzie osobisty czy do prowadzenia działalności. Bo jeżeli do działalności, to koszty podatku i amortyzację wrzuca się w wydatki firmy, ale to pewnie wiesz! ;)

Awatar użytkownika
Ostaszak_12
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:23 am

Re: Czy kredyt to dobry pomysł?

śr paź 30, 2019 7:36 am

Robson_P pisze:
śr paź 30, 2019 7:34 am
Hej,
Ja też wolałbym kredyt niż kolejny leasing. Z ciekawości - ten samochód będzie osobisty czy do prowadzenia działalności. Bo jeżeli do działalności, to koszty podatku i amortyzację wrzuca się w wydatki firmy, ale to pewnie wiesz! ;)
Tak, wiem, ale to będzie samochód prywatny, więc nie skorzystam z tego :roll:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości